Operatör doktor Neşe Türkmen, 1977 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini tamamladıktan sonra 1995 yılında Ordu Atatürk lisesinden mezun olup Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. Eğitim hayatına 5 yıl ara verdikten sonra 2000 yılında tekrar Atatürk üniversitesi tıp fakültesinde eğitimine devam ederek 2006 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. 2006 – 2008 yılları arasında Erzurum Nenehatun Kadın Doğum hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında aile hekimliğine geçiş yaptı.

2015 yılında Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi’nde Genel Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başlayıp 2019 yılında ihtisasını tamamlayarak Uzman Doktor unvanı aldı. Uzmanlık Eğitimi boyunca jinekoloji ve obstetri ile ilgili birçok çalışmada görev alıp çok sayıda ameliyatta bulundu.

2019 – 2021yılları arasında Ardahan Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2021 – yılında boyunca özel bir hastanede çalıştıktan sonra 2022 yılında kliniğini açmış olup hastalarına anlaşmalı olduğu hastanelerde hizmet vermeye devam etmektedir.

Operatör doktor Neşe Türkmen Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, TSRM, Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği üyesi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir ve katılmış olduğu mesleki kongre, seminer ve kurslardan bazıları şöyledir;

FAGA (Female Aesthetic Genital Academy) international 2022 / İstanbul
18. Ulusal TJOD Kongresi 2022 / Antalya
TJODD 16.ULUSAL JINEKOLOJI VE OBSTETRİ KONGRESİ
6.INTERNATIONAL HPPOCTARES CONGRESS ON MEDICAL HEALTH SCIENCES ( CERVİCAL LENGTH WITH PELVIC FLOOR MUSCLE STRENGTH IN PREGNANCY ) SERTİFİKASI
NEONATAL RESÜSİTASYON PROGRAMI UYGULAYICI SERTİFİKASI
ANNE SÜTÜ İLE BESLENMEDE DANIŞMANLIK EĞİTİMİ
INTERNATIONAL CONGRESS OF MEDICINE AND HEALTH SCIENCES